İnternet Televizyonun Yerini Alıyor

İnternet Televizyonun Yerini Alıyor

Televizyon sektörünün dizileri, filmleri, belgeselleri ya da magazin programları son yıllar da  büyük bir düşüşte. Dünyada internetin yaygınlaşmasıyla insanlar televizyondan vazgeçip cebinde ki telefona veya önündeki bilgisayarına geçiş yaptı.

İnsanlar Niçin İnternette Daha Çok Vakit Geçiriyorlar ?

internet televizyonu bitirdi

İnsanların Televizyondan vazgeçip internete geçmesinde ki en önemli sebeplerden biri zaman kavramıdır. Televizyonda bir programın saatini kaçırırsanız sadece sonra ki bölümünde özetini izleyebilirdiniz ya da hiç izlemeyebilirdik. İnternette ise istediğimiz zaman herhangi bir programı izleyip, durdurup ya da istediğimiz zaman bırakıp sonra izleyebiliriz. Bir başka sebep internette izleyeceğin bir programı istediğin yerde bile izleyebiliyoruz fakat televizyonu sadece evlerde izleyebiliyorduk. İnternetin kolay ulaşılabilir ve kullanılabilir olması çekiciliğini arttırdı.

Televizyon Haberleri Neden İzlenmiyor?

son dakika haberleri , internet haberleri

TV haberlerinin izlenmemesinde en önemli sebep internette ya da sosyal medyada haberlere anında ulaşılabiliyor olması. Mesela gece bir trafik kazası olduğunda ondan sonra ki akşam televizyona verilirken haber sitelerine

direkt olarak düşüyor.

Televizyon Belgeselleri Neden İzlenmiyor?

belgesel internet televizyon sektör

Televizyon da belgesellerin uzun olması sebebiyle insanlar YouTube kanallarına yüklenen belgesellere geçiş yaptı.  YouTube’de belgesellerin kısa olması ve kaliteli olması sebebiyle YouTube bu konuda bir adım daha önde.

Televizyon Dizileri Neden İzlenmiyor?

televizyon dizileri bitiyor

Bunun en önemli sebebi şudur;

 Netflix, BluTV gibi dizi yayımlayan internet sitelerinin dizileri hem kısa olmasından doları ve kaliteli olmasından dolayı çok daha fazla ilgi görmekte. Ayrıca kullanıcıları bir bölüm için bir hafta bekleterek ve tv dizisinde sadece 1 saat özet olmasından dolayı tv dizileri çok hızlı şekilde ilgi kaybediyor. Bunun aksine yılda bir sezon yayınlayarak ve bir bölüm 40 – 50 dakika sürmesi ve insanları sıkmayacak şekilde anlatımıyla Netflix gibi dizi platformlarına ilgi gün geçtikçe artıyor.